Милан победи Наполи с 1:0 на Сан Сиро в първи мач от

...

Милан взе минимален аванс над Наполи преди реванша в Неапол

Милан победи Наполи с  1:0  на " Сан Сиро " в първи мач от четвъртфиналния сблъсък от Шампионската лига посред им.

Още в първата минута Наполи можеше да открие резултата, откакто гостите нападнаха през десния фланг, а след рисково подаване в наказателното поле топката доближи до Хвича Кварацхелия, който стреля отблизо разстояние, само че ударът му бе блокиран от бранител пред голлинията. В 12-а минута Томори сбърка и Наполи незабавно провежда контраофанзива, при която Пьотр Зиелински овладя отлично и стреля от дистаниця, само че Менян блесна с феноменално избавяне.

В 25-а минута пристигна първият по-сериозен късмет за домакините. Рафаел Леао пое топката още от центъра, а двама противникови играчи пробваха да го спрат, само че португалецът бе неукротим. Накрая нападателят остана самичък против вратаря и стреля, само че кълбото профуча около левия непряк дирек на Алекс Мерет.

Пет минути преди края на първото полувреме Брахим Диас направи ужасно придвижване в центъра, с което се измъкна от неприятелски състезател, а по-късно напредна с топка в крайници и отклони към Рафаел Леао, който с едно допиране подаде към Исмаел Бенасер, а последният стреля без да се колебае в близкия ъгъл на Алекс Мерет, който не съумя да реагира добре и резултатът бе открит - 1:0 за Милан.

Оливие Жиру добре резервира топката в наказателното поле в последната минута на постоянното време за първата част, след което отклони към Сандро Тонали, само че ударът на полузащитникът не бе прецизен. Това бе добър късмет за Милан. В третата минута от добавените четири Бенасер центрира от директен свободен удар, а Симон Кяер връхлетя върху топката, само че изстрелът му разтресе напречната греда. Късмет за Наполи! Това бе и всичко по-интересно през първото полувреме.

Втората част стартира доста по-спокойно. В първите 10 минути отсъстваха чистите голови положения, като Наполи бе по-активният тим, само че не успяваше да сътвори задоволително рискови положения пред противниковата врата. В 73-а минута Андре Замбо Ангиса получи втори жълт картон и респективно, откакто закъсня с влизането си и удари Тео Ернандес. Наполи остана с 10 индивида на терена.

В 87-а минута пристигна може би най-опасното състояние през втората част, откакто Джовани Ди Лоренцо бе на добра позиция в наказателното поле и опита удар, само че Менян направи отлично избавяне, избивайки в корнер. Секунди по-късно Оливейра бе открит на пеналтерията и футболистът на Наполи стреля с глава, само че топката профуча над напречната греда.

Милан е в неуверена форма, като има единствено една победа в последните си шест мача във всички шампионати. " Росонерите " победиха преди 10 дни против Наполи като посетител с 4:0, като ще се надяват това да е подтик и за днескашния дуел. Милан в профил Тотнъм на осминафиналите в Шампионската лига с общ резултат 1:0.

Наполи се бори на два фронта, като отборът на Лучано Спалети е първи в Серия А и е доста покрай купата във вътрешното състезание. Отборът е в серия от осем следващи победи като посетител във всички надпревари, допускайки едвам едно попадение. Наполи е считан за прикрит любимец да играе край на тазгодишното издание на Шампионската лига.

Стартови сформира:

Милан:  16. Майк Менян, 2. Давиде Калабрия, 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес, 4. Исмаел Бенасер, 8. Сандро Тонали, 10. Брахим Диас, 33. Раде Крунич, 17. Рафаел Леао, 9. Оливие Жиру

Треньор:  Стефано Пиоли